Alchymista

17. května 2013 v 22:08 | ✖ |  BOOKS

Alchymista

- Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela je první román z šesti beletristických knih fantasy série Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela. Napsal jej irský autor Michael Scott a poprvé byl vydán v květnu 2007. Alchymista je vytištěn ve 20 jazycích a je k dispozici v 37 zemích. Filmová práva na sérii byla prodána Lorenzovi di Bonaventura.
Nakladatelství: Knižní klub
392 stran


Josh pracuje na letní brigádě v knihkupectví v San Franciscu, hned naproti přes ulici si vydělává v kavárně jeho sestra-dvojče Sofie. Jejich život se rázem převrátí, když do obchodu vejde doktor John Dee a chce po šéfu Joshe Nickovi, aby mu vydal knihu mága Abraháma - Kodex. Nick mu Kodex dát nechce, a tak začne kouzelnický souboj. Dvojčata zjistí, že Nick je vlastně Nikolas Flamel, a vstoupí do světa magie a starobylých bytostí, jako je třeba Scathach, Hekaté, Bastet nebo Morrigana. Nikolas chce najít svojí ženu Perenelu, kterou Dee unesl. Bojují v Hekatiny říši proti statisícům vran a kočkám, mezitím Hekaté stačí probudit Sofiiny kouzelné schopnosti. Hekaté ale následně zemře, jelikož Dee zmrazil Ygdrasil, Hekatin dům ze stromu, Exkalibrem. Nikolas, Scathach a dvojčata uprchnou do Oaji za čarodějnicí z Endoru, která předá své kouzelné schopnosti Sofii. Dee mezitím najde Joshe a probudí armádu nemrtvých, jen aby získal poslední dvě stránky Kodexu, které Nick vytrhl při souboji s Deeem v San Franciscu. Všichni se nakonec zachrání, když vstoupí kouzelnou bránou z Oaji do Paříže.

Moje slova:
Alchymista je jasný začátek, do příběhu se úplně dostanete v dalších dílech. Samozřejmě, 1.díl je krásný, ale ze začátku mě nechytil jako teď, když jsem u dalších dílů (čtu celou sérii znovu).
Většina postav, kromě dvojčat můžete už znát. Nikolas Flamel a jeho žena Perenela, dr. John Dee opravdu žili (nikdo neříká, že někdy umřeli :D). Pro mě je skoro udivující, kolik pravdivých informací se vejde do takové fantasy bichle.
Celá série mi naprosto změnila realitu. S každou větou se někde na zemi stane to, co přečtu. Věřím celému příběhu. Jediné, co mě štve je, že dvojčata od začátku k Nikolasovi cítí nedůvěru.

Proroctví z knihy mága Abraháma:
Dva, kteří jedno jsou, jeden, jenž je vším.
Přijde čas, kdy knihu seberou
a muž královnin pojí se s Vránou
pak Starobylí vystoupí ze Stínů
a nesmrtelný musí učit smrtelné.
Dva, kteří jedno jsou, musí se stát jedním, jenž je vším.

  1. Alchymista (The Alchemyst)
  2. Čaroděj (The Magician)
  3. Vědma (The Sorceress)
  4. Zaříkávač (The Necromancer)
  5. Válečník (The Warlock)
  6. Kněžka (The Enchantress)

Doufám, že si knihu nebo rovnou celou sérii přečtete a stane se vám stejně oblíbenou jako se stala mě.

☮▲✌

 


Komentáře

1 DIYLenka DIYLenka | Web | 18. května 2013 v 15:22 | Reagovat

vyzerá zaujímavo :)

2 Anis Anis | Web | 22. května 2013 v 20:17 | Reagovat

Já jsem se do těch bot právě úplně zamilovala! :D :) A tu vestu taky zbožňuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama